Bóle kręgosłupa

Zmiana środka ciężkości z powodu powiększającego się brzucha w okresie ciąży jest bardzo dużym obciążeniem dla Twojego kręgosłupa.

Szczególnie na bóle w odcinku lędźwiowym narażone są panie wykazujące w życiu codziennym mniejszą aktywność fizyczną i pracujące w przeważającej postawie siedzącej.

Bóle kręgosłupa najczęściej pojawiają się po wzmożonym wysiłku np. dłuższym chodzeniu, pracy fizycznej lub przebywaniu w niewygodnej pozycji.

Najczęściej ulgę dla bolącego kręgosłupa przyniesie sama zmiana pozycji lub leżenie na boku, które zalecamy wykonywać nawet kilka razy dziennie.

W trakcie leżenia i odpoczynku możesz poprosić swojego partnera aby pomasował Ci bolące okolice odcinka lędźwiowego okrężnymi ruchami w kierunku od kręgosłupa na zewnątrz.

Jeżeli po zmianie pozycji ból kręgosłupa nie zmniejszył sie i nie ustępuje a jest wręcz rytmicznie odczuwany to prawdopodobnie są to bóle wywołane skurczami macicy i powinnaś skontaktować się ze swoim lekarzem.

Zmiany w obrębie układu moczowym mogą również powodować że będziesz czuła tzw. „bóle z krzyża”.

Jeżeli dodatkowo poczujesz wzmagający się ból podczas oddawania moczu lub pieczenie to również powinnaś się skonsultować ze swoim lekarzem. Zapalenie układu moczowego to częsta dolegliwość w okresie ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *