Nocne skurcze mięśni

Ile razy już ze snu wyrwał Cię przeszywający ból skurczu mięśni ?

Chociaż skurcz mięśni to nie tylko dolegliwość ciążowa, jednak w tym okresie jest zdecydowanie bardziej narażona na jej występowanie.

Dzieje się tak za sprawą zwiększonego metabolizmu jaki zachodzi w Twoim organizmie i zapotrzebowania na niektóre mikroelementy.

Szczególnie należy zwrócić uwagę aby dostarczać kompletne dzienne dawki takich mikroelementów jak potas, magnes i wapń. Znajdziesz je w owocach i warzywach np. takich jak grejfruty, banany czy też pomidory.

Dodatkowo możesz wspomagać uzupełnienie dziennej dawki mikroelementów zażywając specjalnie przygotowane preparaty dla kobiet w ciąży dostępne w aptekach.

Zawierają one wszystkie potrzebne witaminy i mikroelementy w odpowiednich ilościach do codziennego zażywania.

Warto też zadbać o swoją kondycję fizyczną która nie jest bez znaczenia przy nocnych skurczach mięśni. dobrze rozciągnięte mięśnie i ścięgna dają dużo mnie j powodów aby występowały w nich skurcze, są też dużo lepiej ukrwione i dotlenione co dodatkowo obniża występowanie tej bolesnej dolegliwości.

Najczęściej narażonymi partiami mięśni na występowanie skurczy są łydki i okolic stóp.

Dobrze na pozbycie się tej dolegliwości działają masaże tych okolic oraz siedzenie z wysoko uniesionymi nogami w trakcie dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *